FANDOM


Fikcja Theryi.

Akcja dzieje się w erze wikingów. Nordyccy bogowie przeczuwają, że za niedługo rozpocznie się Ragnarok (Zmierzch Bogów). Zginą wszyscy ludzie i bogowie. Po Ragnaroku zostaną wskrzeszeni Baldur, Hodur oraz nieznana bogom ani ludzią dwójka, którzy zapanują nad nowym światem - Gimleą. Jedynastka młodych bogów walczy o zaszczyt wliczenia się w tę dwójkę. Sam Odyn wyłoni zwycięzców... Tak więc... Niech rozpocznie się Turniej Bogów!

UWAGA!! AKCJA FIKCJI DZIEJE SIĘ OK. 4000 LAT PRZED RPK!!

Zawodnicy i parę słów o nich:

1.Eithne - Córka Thora i Sif, wnuczę Odyna i Frigg (tak naprawdę jej matką była Jord, lecz dziewczyna o tym nie wie. Frigg obdarzyła ją swoją mocą znajomości przeznaczenia, by ukryć przed nią fakt, że nie jest jej matką). Posiada wiele mocy, gdyż od dziecka była szkolona na wojowniczkę. Jest ambitna i dzielna. Zawsze walczy do końca. Włada Mjolnirem, który otrzymała od Thora na swoje setne urodziny. Do jej mocy należą: przywoływanie piorunów, latanie i niezwykła wytrzymałość. Potrafi również przywołać konia Odyna - Slejpnira (który może poruszać się po ziemi, po niebie i po piekle).

2.Egir - Syn Hellii i Ulla. Jest idealnym zabójcą (jego matka to bogini śmierci). Potrafi rządzić duszami zmarłych, przywoływać armię żywych trupów oraz jest odporny na zimno. Egir nie posiada żadnych uczuć - przybył do reality show, tylko w celu zdobycia władzy nad nowym światem. Jest bezlitosny, nie obchodzą go inni. Inne jego moce to umiejętność zamrożenia przeciwnika. Nie posiada żadnej broni. Jest po prostu chodzącą śmiercią.

3.Yrsa - Córka Baldura i Nanny. Nie jest zbyt groźna. Została zmuszona do wzięcia udziału w Walce o Życie, pod groźbą śmierci w Ragnaroku. Jako, że jej rodzice byli bogami miłości i piękna, jest niezwykle urodziwa. Potrafi oczarować każdego mężczyznę, czy to boga, czy człowieka. Jej spojrzenie hipnotyzuje. Samotnie jest zupełnie bezbronna, lecz zazwyczaj zawieranie sojuszy nie jest dla niej zbyt trudne.

4.Shad'Ya - Córka Surtra, władcy Muspelheimu, przywódcy gigantów ognia, twórcy i niszczyciela wszechświata. Informacje dotyczące jej matki nie są znane. Dziewczyna jest równie okrutna jak jej ojciec. Włada płomiennnym mieczem. Bardzo łatwo ją zdenerwować, należy jednak pamiętać, że lepiej nie wprowadzać jej w końcowe stadium gniewu - potrafii wtedy przesuwać góry, zawracać biegi rzek, wywoływać tsunami, huragany i inne katastrofy naturalne. Jej miecz jest w stanie spalić cokolwiek i kogokolwiek (nawet jeśli jest to odporne na płomienie). Jej słabą stroną jest opanowywanie gniewu, co jest zmorą wszystkich istnień.

5.Elric - Syn Lokiego i Sygin. Jest urodzonym wojownikiem i zabójcą. Dobrze zna się na truciznach, oszustwach i planowaniu. Posiada zdolność przemiany - może dowolnie zmieniać swoją formę. Potrafi również latać i chodzić po wodzie. Jest nieprzewidywalny. Udało mu się oszukać nawet najmądrzejszych. Nie stwierdzono, czy posiada jakiekolwiek uczucia.

6.Asgeir - Syn Agira i Ran. Urodził się na wyspie Hlesey, gdzie mieszkał wraz z rodzicami. Od dziecka uwielbiał dręczyć żeglarzy, zamkniętych w lochach podmorskiego pałacu w pobliżu wyspy. Asgeir jest pewny siebie, ma nieograniczoną kontrolę nad wodą. Potrafi oddychać pod wodą oraz zmieniać swoje nogi w syreni ogon, dzięki czemu pływa szybciej. Nienawidzi Muspelheimu, gdzie panuje wieczny ogień i gdzie tacy jak on nie mieli szans przetrwać. W skrajnych przypadkach jest w stanie zamienić samego siebie w wodę. W tej postaci jest niezniszczalny, jednakże powrót do dawnego stanu jest niezwykle wyczerpujący, a techniki można używać jedynie raz dziennie.

7.Sigrid - Córka bogini Eir. Informacje o jej ojcu są nieznane. Od matki nauczyła się sztuki leczenia. Jest w tym prawdziwą mistrzynią - potrafi wyleczyć każdą chorobą, każdą ranę. Legenda mówi, że kiedyś udało jej się poruszyć serce, które przestało bić. Niestety dziewczyna nie jest wojowniczką. Mimo zdolności medycznych nie nadaje się do walki i swój udział w grze musi opierać na sojuszach. Jej rola opiera się głównie na wspomaganiu.

8.Thyri - Córka Bragiego i Idun. Urodziła się podobnie jak Eithne, w Walhalli, gdzie po raz pierwszy się spotkały. Niezwykle utalentowana poetka - dar ten odziedziczyła po ojcu. Swoją pieśnią zawstydza syreny, potrafii hipnotyzować głosem. Do jej mocy należy również kontrolowanie natury - jest to ta część mocy, które dostała w spadku po matce. Ma dostęp do kosza złotych jabłek nieśmiertelności matki, które były podawane bogom na ucztach w Asgardzie. Jabłka te zapewniały nieśmiertelność każdemu, kto je spożył. Thyri ulepszyła je, i teraz mogą one również leczyć rany spożywającego - jednakże jest warunek: maksymalnie jedno jabłko dziennie...

9.Runa - Urodziła się w Yggdrasilu. Córka Mimira i Wyrd. Po rodzicach - bogu mądrości i bogini przeznaczenia odziedziczyła niezwykłe dary. Jest wspaniałym strategiem. Tak jak Eithne posiada moc widzenia przeznaczenia, ale Runa potrafi na nie wpływać. Posiada również wszelką wiedzę świata. Jest to więc postać wyjątkowo groźna, wyszkolona w taktyce wojennej i mistrzyni zasadzek. Runa jest wyjątkowo samotna, ponieważ nikt nie wydaje się jej ciekawy ze względu na to, że zna każdy szczegół przyszłości tej osoby. Runa posiada również dostęp do wody mądrości ojca.

10.Tore - syn Frejra i Gerdy. Podobnie jak Yrsa, został zmuszony do udziału w tym turnieju. Jako syn boga pokoju, nienawidzi wojen. Jego matka Gerda była uosabiała ziemię, tak więc Tore ma całkowitą kontrolę nad tym żywiołem. Na czas turnieju, dostał od ojca jego magiczny statek, który można było rozkładać. Złożony mieścił siędo kieszeni. Statek ten nigdy nie miał zatonąć, sterowany jest głosem swego właściciela, a podczas morskich wypraw - zawsze ma sprzyjający wiatr. Jest więc doskonałym schronieniem, co na pewno będzie dla Tore'a jakimś atutem.

11.Throst:- Syn Tyra, uosabianego z niebem. Informacje o jego matce są nieznane. Throst jest białowłosym samotnikiem, władcą nieba. Wszystkie zjawiska atmosferyczne są niczym w porównaniu do jego umiejętności. Throst, mimo że rzadko zadaje się z ludźmi, potrafi przewodzić. Jest urodzonym królem. Ma moc, która z łatwością pozwoliłby mu przeżyć Ragnarok, gdyby tylko chciał. Wziął udział w turnieju tylko po to, by się sprawdzić.

Grupy:

Część I:

Grupa I: Eithne, Egir, Throst

Grupa II:Runa, Thyri, Tore

Grupa III:Shad'Ya, Asgeir, Sigrid

Grupa IV:Elric, Yrsa

Część II:

Grupa I: Eithne, Throst, Yrsa, Thyri, Asgeir.

Grupa II: Shad'Ya, Egir, Runa, Sigrid, Tore.

Część III:

Grupa I: Eithne, Shad'Ya, Yrsa

Grupa II: Throst, Asgeir, Thyri

Grupa III: Egir, Runa, Tore

Część IV:

Jeszcze nieznane.

Część V:

Jeszcze nieznane.

Część VI:

Jeszcze nieznane.

Część VII:

Jeszcze nieznane.

Część VIII:

Jeszcze nieznane.

Część IX:

Jeszcze nieznane.

Mapa Światów Mitologii Nordyckiej:

Yggdrasil

Oto mapa światów, w których odbędą się wyzwania :)

Odcinki:

Prolog: Przepowiednia Frigg

Część I: Álfheim:

1.Pomiędzy niebem a ziemią ma podróż swój początek

2.Ci, którzy pragną zniszczyć serce Ciemności

Część II: Jotunheim:

1.Oko w oko z wrogiem

2.Atak na lodową twierdzę

Część III: Svartalfheim:

1.W poszukiwaniu Skały Piorunów

2.W sercu mrocznej Puszczy

Część IV: Vanaheim

1.

Ciekawostki i informacje:

Ciekawostki:

 • Na cały ten pomysł wpadłam, po stworzeniu Eithne. Zainspirowała mnie rozmowa z Vamelią, która jest jedną z moich inspiracji! Tak więc czytajcie jej fikcje!
 • Autorka ma bzika na punkcie mitologii nordyckiej, więc... spodziewajcie się mnóstwa autentycznych nazw i postaci.
 • Liczba postaci jest nieparzysta (11), ale nie będzie to typowe reality show z drużynami, więc nieparzystość tej liczby w niczym nie przeszkadza.

Informacje:

Odcinki będą pisane długo - taka fikcja to dla mnie wyzwanie i myślę uważnie nad każdym dialogiem, dlatego też dodawane fragmenty będą dość krótkie.

Podoba wam się jak dotąd część druga (Jotunheim)?
 
4
 
2
 

Ankieta stworzona dnia wrz 8, 2013, o godzinie 06:40.
Oddanych głosów: 6

Jeśli masz jakiekolwiek pomysły na losy bohaterów, lub tworzenie drugoplanowców - pisać do mnie na dyskusję! Bardzo proszę też o opinie - to dla mnie ważne.

Lista aktywnych i wyeliminowanych zawodników:

 • Eithne
 • Egir
 • Elric - eliminacja w odcinku 1. Miejsce 11.
 • Shad'Ya
 • Asgeir
 • Runa
 • Tore - eliminacja w odcinku 2. Miejsce 9.
 • Thyri
 • Yrsa
 • Throst
 • Sigrid - rezygnacja konieczna w odcinku 2. Miejsce 10.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki